هنرستان کار و دانش

هنرستان کارو دانش پسرانه سپاس تحت پوشش آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت، روز ششم آبان ماه سال 1384 در مجموعه تولیدی موسسه سپاس (چاپ صنعتی برادران آل‌طه) به طور رسمی گشایش یافت. دانش آموزان این هنرستان پس از دو سال تحصیل، دیپلم چاپ سیلک اسکرین دریافت خواهند کرد.

واحد فرهنگی هنرستان کار و دانش سپاس در فضایی به مساحت 850 متر مربع زیربنا دارای 4 کلاس درس جهت 80 نفر دانش آموز است. تجهیزات کارگاهی شامل انواع دستگاه‌های چاپ سیلک اسکرین و پد و دستگاه‌های چاپ بالشتکی و متعلقات ساخت شابلون وساخت کلیشه های فلزی است.

ابوالفضل سارانی مدیریت هنرستان را به عهده دارد. وی پیش بینی می‌کند که فارغ‌التحصیلان این هنرستان در بازار کار و به ویژه در کارخانجات صنعتی، شرایط خوبی داشته باشند، همچنین بتوانند به عنوان تکنیسین دستگاه‌های سیلک اسکرین و چاپ بالشتکی فعالیت کنند. در ضمن با توافق دانشگاه علمی- کاربردی خواهند توانست وارد دوره کاردانی شوند.

گفتنی است که تهیه مکان، تجهیزات، مواد مصرفی و نیز هزینه‌های ایاب و ذهاب دانش آموزان به عهده موسسه سپاس و حقوق و مزایای آموزگاران این هنرستان به عهده اداره آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت است.